STANDARD program za varjenje Fronius

STANDARD program za varjenje - klasično kratkostično varjenje

STANDARD program za varjenje Fronius

KLASIČNO KRATKOSTIČNO VARJENJE

STANDARD varilni proces Fronius - izpopolnjena klasika

Pri klasičnem kratkostičnem MIG/MAG varjenju se elektroda v obliki žice podaja skozi varilni gorilnik, pri čimer se vzpostavi električni oblok med žico in varjenim kovinskim kosom, ko žica pride v stik z njim. Med varjenjem se žica stalno podaja. Kratkostični oblok med žico in obdelovanim kovinskim kosom povzroči taljenje žice in varjenega kovinskega kosa, ter oblikovanje varilne taline.

Pri podjetju Fronius so standardni proces izpopolnili do potankosti. Varilni izvori Fronius slovijo po izvrstnih karakteristikah za klasično kratkostično varjenje in zagotavljajo odlične varilne rezultate. 

3 poglavitni načini prenosa kovine 

Načini prenosa kovine pri MIG/MAG varjenju igrajo pomembno vlogo pri ravni kakovosti in produktivnosti, ki ju je mogoče pridobiti pri varjenju. Na načine vpliva varilni aparat, varilni parametri (amperaža in napetost), premer žice, tip žice in zaščitni plin. Načeloma bomo opazili, ko povečujemo varilni tok glede na premer in tip žice, da bo aparat najprej varil klasično kratkostično. Z višanjem varilne moči se bo pojavil grobokapličasti prehod, ki mu bo sledil pršeči prehod. Ti prenosi vplivajo tudi na varivost varilne žice - ali z drugimi besedami, na enostavnost uporabe, zmogljivost obloka, videz zvara in več.

 

 

/ Kratkostični prehod

Med načinom prenosa kratkega stika pri varjenju se varilna žica dotakne osnovnega materiala, kar učinkovito ustvari kratek stik iz električnega kontakta, ki prenese zvar na spoj. Do kratkega stika pride med 90 in 200 krat na sekundo.

/ Grobokapljičasti prehod

Način globularnega ali grobokapljičastega prenosa se pojavi v stanju med klasičnim kratkim stikom in pršečim prehodom. Med varjenjem se velike kapljice ali kroglice varilne žice – običajno nepravilne oblike in večje od premera žice – prenesejo čez oblok v zvarno telino. Ta prenos se zgodi pri višjih hitrostih podajanja žice in napetosti kot kratkostični prenos kratkega stika. Grobokapljičasti prehod ustvarja veliko obrizgov in se mu skušamo izogibati. V tem območju delovanja je zelo učinkovita rešitev pulzno varjenje. 

/ Pršeči prehod

Pršeči prehod zagotavlja stabilen oblok in hitrejše varjenje, kot drugi načini prenosa. Pojavi se po grobokapličastem prehodu, ko varilno moč še dodatno povečamo glede na premer žice. Takrat se žica sploh ne dotakne več materiala, varjenje poteka brezstično. Kot pove že ime, pršeči način ustvarja pršenje drobnih kapljic (manjših od premera žice) po obloku do zvarne taline, kar poveča stopnjo nanašanja materiala, zagotavlja dobro taljenje in penetracijo ter ustvari malo obrizgov. Pršeči prehod ustvarja tudi dober videz zvara.

Fronius MIG/MAG aparati

Standard izpopolnjen do potankosti

Varilni aparat Fronius

Klasično standardno varjenje je še vedno najbolj pogosta oblika MIG/MAG varjenja. Pri Froniusu so seveda vsi MIG/MAG izvori opremljeni s programom Standard. Zaradi podrobno izdelanih programskih karakteristik za različne premere in vrste žic, Fronius izvori prednjačijo pred konkurenco v kvaliteti in izgledu zvarov, zavarjenih s klašičnim procesom.

Oglejte si našo ponudbo MIG/MAG Aparatov Fronius
Oglejte si ponudbo