Katere kovine lahko varite s pulznim MIG/MAG varjenjem?
Pulzni MIG/MAG je idealen za kovine in aplikacije, kjer je pri standardnem postopku težko nadzorovati toploto in/ali kjer je zaželena visoka kakovost in videz zvara.
Pulzno MIG/MAG varjenje aluminija
Aluminij je visoko toplotno prevoden (kar pomeni, da se toplota hitro odvaja stran od zvarne taline) z relativno nizko temperaturo taljenja. Pulse postopek omogoča varilcu veliko večji nadzor nad vnosom toplote v obdelovanec. Uporabi lahko ravno dovolj toplote za uspešen zvar, hkrati pa se izogne deformaciji ali prežganju materiala.
Pulzno varjenje z bronastimi žicami (MIG/MAG trdo lotanje)
Bronaste žice se običajno uporabljajo pri zmerni temperaturi, ki je nižja od tališča osnovnega materiala - kjer so materiali v bistvu "zalepljeni" in ne zvarjeni skupaj - in se običajno uporabljajo na tankih materialih (npr. ploščah karoserije avtomobilov), kjer je varjenje pri nizki temperaturi je bistveno, da se izognete deformaciji. Pogosto se uporablja tudi na pocinkanih jeklih (do 2 mm debeline), ker zvar ne rjavi, nižja temperatura nanosa pa preprečuje motnje (izhlapevanje) cinkove prevleke. Zaradi zmožnosti nadzora in zmanjševanja toplote je Pulse idealen postopek za trdo lotanje.
Pulzno MIG/MAG varjenje z nerjavečega jekla
Ker je nerjavno jeklo slab toplotni prevodnik, je toplota običajno 'ujeta' blizu območja zvara. To lahko povzroči raztezanje/popačenje in onesnaženje z oksidacijo zaradi koncentriranega ogljika v območju zvara. Zvarna talina je sorazmerno počasna s slabim omočenjem/pretokom v osnovno kovino. Pulzni postopek omogoča uporabo nerjavnih žic pri nižjih temperaturah, da se čim bolj zmanjšajo popačenja in nepopolnosti. Pulse postopek je še posebej koristen za varjenje tankega nerjavnega materiala, kjer se je pogosto izjemno težko, če ne nemogoče, izogniti zvijanju/popačenju z običajnim postopkom MIG/MAG.