Pulse program za varjenje Fronius

Pulse program za pulzno varjenje Fronius.

PULZNO VARJENJE

ZA IZJEMNE REZULTATE

Kontroliran pršeči prehod

V tehničnem smislu je pulzni MIG/MAG visoko nadzorovan pršeči prehod. Več o tem, kaj je pršeči prehod, si lahko preberete tukaj. Za razliko od tradicionalnega postopka MIG/MAG s 'kratkim stikom' se dodajna kovina prenese iz žice v zvarno talino, ne da bi žica prišla v stik s talino ali obdelovancem. Tok se izmenjuje ali pulzira med visokim varilnim tokom in nizkim "baznim" tokom s frekvenco do nekaj stokrat na sekundo. Z vsakim pulzom najvišji tok odščipne kapljico žice in jo požene do zvarnega spoja, medtem ko bazni tok vzdržuje oblok na dovolj nizki ravni moči, da ne more priti do kratkega stika.

Zakaj uporabljati Pulse program?

Med drugimi prednostmi je Pulse najbolj znan (ali zaželen), ker ponuja;

  • Nižji vnos toplote = minimalno popačenje, zmanjšano pregrevanje
  • Zmanjšano brizganje: brizganje je znatno zmanjšano ali celo odpravljeno = minimalno čiščenje
  • Vizualno privlačni zvari = dodana vrednost končnemu izdelku
  • Višje stopnje nanašanja = večja učinkovitost in hitrejše varjenje
  • Tesnejši nadzor zvarne taline = Idealno za varjenje v težavnih položajih
  • Manj varilnih hlapov = Varnejše in čistejše delovno okolje

Katere kovine lahko varite s pulznim MIG/MAG varjenjem?

Pulzni MIG/MAG je idealen za kovine in aplikacije, kjer je pri standardnem postopku težko nadzorovati toploto in/ali kjer je zaželena visoka kakovost in videz zvara.

Pulzno MIG/MAG varjenje aluminija

Aluminij je visoko toplotno prevoden (kar pomeni, da se toplota hitro odvaja stran od zvarne taline) z relativno nizko temperaturo taljenja. Pulse postopek omogoča varilcu veliko večji nadzor nad vnosom toplote v obdelovanec. Uporabi lahko ravno dovolj toplote za uspešen zvar, hkrati pa se izogne ​​deformaciji ali prežganju materiala.

Pulzno varjenje z bronastimi žicami (MIG/MAG trdo lotanje)

Bronaste žice se običajno uporabljajo pri zmerni temperaturi, ki je nižja od tališča osnovnega materiala - kjer so materiali v bistvu "zalepljeni" in ne zvarjeni skupaj - in se običajno uporabljajo na tankih materialih (npr. ploščah karoserije avtomobilov), kjer je varjenje pri nizki temperaturi je bistveno, da se izognete deformaciji. Pogosto se uporablja tudi na pocinkanih jeklih (do 2 mm debeline), ker zvar ne rjavi, ​​nižja temperatura nanosa pa preprečuje motnje (izhlapevanje) cinkove prevleke. Zaradi zmožnosti nadzora in zmanjševanja toplote je Pulse idealen postopek za trdo lotanje.

Pulzno MIG/MAG varjenje z nerjavečega jekla

Ker je nerjavno jeklo slab toplotni prevodnik, je toplota običajno 'ujeta' blizu območja zvara. To lahko povzroči raztezanje/popačenje in onesnaženje z oksidacijo zaradi koncentriranega ogljika v območju zvara. Zvarna talina je sorazmerno počasna s slabim omočenjem/pretokom v osnovno kovino. Pulzni postopek omogoča uporabo nerjavnih žic pri nižjih temperaturah, da se čim bolj zmanjšajo popačenja in nepopolnosti. Pulse postopek je še posebej koristen za varjenje tankega nerjavnega materiala, kjer se je pogosto izjemno težko, če ne nemogoče, izogniti zvijanju/popačenju z običajnim postopkom MIG/MAG.

SYNCHROPULSE - varjenje z dvojnim pulzom

Pulzni MIG/MAg varilni izvori Fronius omogočajo nastavitev SynchroPulse.  S “SynchroPulse” se moč varjenja izmenjuje med dvema delovnima točkama s frekvenco, ki jo izberete v meniju. Spreminjanje med visokim in nizkim tokom na primer olajša varjenje v navpičnem položaju navzgor. Ta funkcije je izredno uporabna na aluminijevih zlitinah, kjer se ustvari izrazit, TIG zvarom podoben videz z lunicami. Dvojni pulz omogoča lep TIGu podoben videz zvarov tudi na nerjavečem jeklu. 

TPS 320i C
Oglejte si našo ponudbo MIG/MAG pulznih in klasičnih varilnih izvorov
Oglejte si ponudbo